gadżetygrynews

Microsoft pracuje nad wersją Minecrafta dla HoloLens

Kiedy w kwietniu tego roku Microsoft po raz pierwszy prezentował możliwości swoich holograficznych gogli HoloLens, o ich zastosowaniach w grach dowiedzieliśmy się raczej niewiele. Podczas trwających właśnie targów E3 Microsoft pochwalił się jednak specjalną wersją Minecrafta przystosowaną do współpracy z tym urządzeniem.

I, trzeba przyznać, prezentacja ta zrobiła duże wrażenie. Podczas konferencji hologram hologram wyświetlany był na niewielkim stoliku, a widzowie mogli śledzić wydarzenia dzięki kamerze wyposażonej w technologię, jaką zastosowano w HoloLens i sparowanej z pozostałymi urządzeniami wykorzystywanymi podczas prezentacji – tabletem Surface, kontrolerem oraz goglami HoloLens. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć na własne oczy, że zwykły stolik zmienił się w część świata Minecrafta, który można było oglądać w pełnym trójwymiarze i w czasie rzeczywistym.

Podczas prezentacji sterowanie wyświetlanym hologramem odbywało się za pomocą głosu i gestów, podczas gdy znajdująca się w świecie gry postać sterowana była za pomocą tabletu. Dwójka graczy mogła ze sobą współpracować, a gracz kontrolujący hologram mógł na przykład zaznaczać elementy otoczenia dla drugiej osoby czy sterować sposobem wyświetlania danych. Całość wyglądała na bardzo interesującą i dopracowaną.

Na tym przykładzie widać, że HoloLens ma w sobie spory potencjał jeśli chodzi o gry. Pozostaje nam cierpliwie czekać na premierę gogli oraz kolejne tytuły, które będą korzystały z możliwości jakie daje technologia rzeczywistości rozszerzonej Microsoftu.

podobne treści