newsprogramy

Microsoft pracuje nad trzema nowymi wersjami Windowsa 10?

Niedawno Microsoft zaprezentował Windowsa 10 S, wygląda jednak na to, że na tym lista nowych wersji „okienek” się nie skończy. Wnikliwi obserwatorzy wypatrzyli w testowym buildzie Windowsa odniesienia do aż trzech nieznanych wcześniej wersji.

W ubiegłym tygodniu Microsoft, w ramach programu Insider, udostępnił poglądową kompilację Windows 10 oznaczoną numerem 16212. Dość szybko okazało się, że została ona udostępniona przypadkiem, a jej dystrybucja została wstrzymana.

Część osób jednak zdążyła ją pobrać, a co bardziej wnikliwi zaczęli ją analizować. W ten sposób zauważono, że na liście SKU znajdują się wzmianki aż o trzech wersjach Windowsa 10, o których Redmond nie mówiło wcześniej publicznie. Wersje te to Windows 10 Pro for Advanced PCs, Windows 10 Pro N for Advanced PCs orazWindows Server 2016 ServerRdsh.

Na razie oczywiście nie wiadomo co dokładnie może skrywać się za tymi nazwami, ani tym bardziej jakich zmian w stosunku do znanych już wersji Windowsa 10 można się spodziewać. Możemy tylko przypuszczać, że pierwsza dwa systemy mogą powstawać z myślą o komputerach do specjalnych zastosowań, natomiast trzeci powstaje z myślą o serwerach skonfigurowanych z użyciem Remote Desktop Session Host.

podobne treści