newssmartfony

Microsoft pracuje nad smartphone’ami, które rozpoznają gesty

Microsoft, który od niedawna jest już oficjalnie producentem sprzętu, pracuje nad nowym smartphonem. Nie będzie to jednak tylko kolejne urządzenie z systemem Windows Phone – Microsoft chce przenieść swoje doświadczenia związane z Kinectem na nowy, mobilny poziom.

Jak donosi serwis WP Central, Microsoft pracuje nad nowym smartphonem o nazwie kodowej McLaren. W zamyśle Redmond urządzenie ma być nie tylko następcą Lumii 1020, ale także wyeliminować wszystkie przyciski znajdujące się na obudowach naszych telefonów. Ma być to możliwe dzięki umieszczeniu na urządzeniu czujników tworzących system 3D Touch.

Jak działać ma system 3D Touch? Przykładowo urządzenie będzie potrafiło samo się włączyć kiedy użytkownik podniesie je ze stołu, zakończy połączenie kiedy włożymy smartphone’a do kieszeni i odbierze telefon po przyłożeniu urządzenia do ucha. Microsoft podobno chce także zainstalować na brzegach McLarena powierzchnie czułe na dotyk, dzięki czemu przesunięcie po nich palcem będzie skutkowało na przykład zoomem aparatu. Dodatkowo urządzenie ma wspierać sterowanie gestami wykonywanymi nad jego ekranem.

Choć Microsoft podobno stara się już o wsparcie deweloperów w zakresie wprowadzania 3D Touch do gier i aplikacji, system ten będzie wspierany jedynie przez urządzenia zaprojektowane w Redmond. Pozostali producenci korzystający w swoich produktach z systemu Windows Phone będą musieli na niego poczekać.

Microsoft zdaje się nie przejmować faktem, że Samsung, bez większego sukcesu, wprowadził jakiś czas temu podobne rozwiązanie w swoich najdroższych smartphone’ach i intensywnie pracuje nad wprowadzeniem McLarena na rynek. Następca Lumii 1020 ma być podobno dostępny w listopadzie tego roku.

P.S. A tak działają sensory, nad którymi pracuje obecnie Microsoft:

podobne treści