newssprzęt

Microsoft potwierdza: Windows Blue powrotem do tradycji

Idzie… stare. Jak twierdzi redakcja znanego dziennika Financial Times, Microsoft nie będzie obstawać na siłę przy kontrowersyjnych zmianach i przywróci garść tradycyjnych elementów interfejsu Windowsa wraz z aktualizacją o nazwie kodowej Blue.

Niestety – na razie nie wiemy nic na temat tego, jakie konkretnie „stare” funkcje lub elementy zostaną przywrócone do życia w zaktualizowanej odsłonie nowego OS-u z Redmond. Szefowa działu ds. Marketingu i Finansów Windowsa, Tammy Reller odmówiła FT udzielenia jakichkolwiek informacji w tej sprawie, nie licząc tego, że aktualizacja rzeczywiście jest w przygotowaniu i że w istocie przywróci część tradycyjnych elementów UI Windowsa. Jakich konkretnie? Na razie możemy tylko i wyłącznie zgadywać (jakiś czas temu Verge donosił, że przycisk „startu” rzeczywiście powróci, ale… będzie uruchamiać wyłącznie kontrowersyjny interfejs Metro).

Sam Financial Times jest zdania, że porażka Windowsa 8 może być zestawiana wyłącznie z klęską kampanii „New Coke”, z którą 30 lat temu wystartowała i szybko pożegnała się sama Coca-Cola.

Tym niemniej – słowo porażka jest chyba tutaj odrobinę nie na miejscu. Jak poinformował dziś Microsoft – do tej pory udało się sprzedać około 100 milionów licencji na Windowsa 8, co pomimo licznych głosów krytyki, stanowi wynik zbliżony do rezultatu osiągniętego w pierwszym półroczu istnienia przez dobrze przyjętego Windowsa 7. Gigant z Redmond liczy, że nadchodząca aktualizacja wpłynie na znaczną poprawę tych (i tak przecież nie najgorszych) rezultatów.

Cokolwiek by nie mówić – są na to całkiem spore szanse.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści