krótka piłkanewssprzęt

Microsoft potwierdza: Windows Blue otrzyma nazwę „Windows 8.1”

Microsoft potwierdza. Gigant z Redmond potwierdził dziś, że Windows Blue będzie w istocie darmową, dużą aktualizacją jego flagowego OS-u o nazwie „Windows 8.1”.

W trakcie odbywanego dziś spotkania z udziałowcami firmy, kierownictwo giganta oficjalnie potwierdziło ostatnie spekulacje na temat nazewnictwa nadchodzącej aktualizacji i potwierdziło, iż będzie ona dostępna zarówno dla urządzeń pracujących pod kontrolą zwykłego Windowsa, jak i dla tabletów opartych na jego okrojonej wersji – Windowsie RT.

Wersja preview zaktualizowanego systemu zostanie wypuszczona do sieci po zakończeniu tegorocznej konferencji Microsoft BUILD, która rozpocznie się już 26 czerwca w San Francisco (skończy się dwa dni później).

Niestety – oficjele MS nie ujawnili w trakcie spotkania żadnych szczegółów dotyczących ewentualnego kształtu zupdate’owanego OS-u. Według przeróżnych spekulacji, aktualizacja ma zlikwidować część elementów interfejsu systemu wprowadzonych wraz z interfejsem Metro oraz przywrócić tzw. przycisk Startu. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego z pewnością damy wam znać.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści