tabletyWiadomość główna

Microsoft potwierdza mniejsze tablety z Windowsem 8

Na wczorajszej konferencji prasowej poświęconej wynikom finansowym firmy, Microsoft potwierdził, że pracuje nad mniejszymi i tańszymi tabletami z Windowsem 8.

Do tej pory tablety Surface sprzedawały się raczej słabo. I najprawdopodobniej ten właśnie fakt pchnął Microsoft do tego, by zająć się pracą nad mniejszą, a co za tym idzie tańszą, wersją swojego tabletu, o czym The Wall Street Journal donosił już na początku tego miesiąca. Teraz Microsoft, ustami swojego CFO Petera Kleina, potwierdza te spekulacje i dorzuca od siebie jeszcze informacje na temat tego, że w nadchodzących miesiącach mniejsze tablety z Windowsem 8 pojawią się także w ofercie innych producentów.

Ale partnerzy sprzętowi Microsoftu także muszą czuć, że ziemia trochę pali im się pod nogami – sprzedaż komputerów klasy PC spadła w pierwszym kwartale tego roku aż o prawie 14 procent w porównaniu do pierwszego kwartału roku 2012. Czas uciekać z tonącego okrętu i przesiąść się na bardziej mobilne łajby. Choć jak na razie nie wiadomo czy akurat Windows 8 na tabletach, nawet tych mniejszych, cokolwiek zmieni w znaczący sposób. IDC szacuje, że Windows, razem z Windowsem RT dopiero w 2017 roku będzie mógł pochwalić się dziesięcioprocentowym udziałem w rynku urządzeń mobilnych.

podobne treści