newssmartfony

Microsoft pokazał złote edycje dwóch smartfonów Lumia

Amerykański gigant oficjalnie dołącza do grona firm dysponujących złotymi wariantami swych najpopularniejszych smartfonów. Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami Microsoftu, już wkrótce wprowadzi on na rynek dwie nowe wersje słuchawek Lumia 830 i 930, które zostaną ozdobione akcentami w kolorze imitującym barwę tego szlachetnego metalu.

Jak widać na zdjęciu powyżej, nie będą to złote edycje gadżetów, do których przyzwyczaiły smartfony Samsunga i Apple. W przeciwieństwie do nich, kolor urządzeń pozostanie utrzymany w tradycyjnych tonach czerni i bieli, a złoto pojawi się nich wyłącznie w formie dodatku, zdobiącego ramki i napisy obecne na zewnętrznej stronie ich obudowy. Wydaje się, że takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę. Obie słuchawki wyglądają naprawdę dobrze i chyba przebijają swym urokiem liczne propozycje konkurencji.

Co ciekawe, wygląda na to, że gigant z Redmond podjął decyzję o nie pozbawianiu ich charakterystycznego loga Nokii, które nie pojawiło się na jego najnowszym smartfona z tej serii. Powody tej decyzji nie są do końca znane, ale chodzi tu pewnie o zachowanie ciągłość i niechęć firmy do wprowadzania większych zmian w  produktach, które od dawna funkcjonują na rynku.

Zgodnie z wczorajszymi deklaracjami firmy, nowe wersje Lumii już niebawem trafią do sklepów w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Na razie nie wiemy, kiedy mogą one zawitać do Polski. Gwoli przypomnienia, ich standardowe edycje kosztują u nas (przynajmniej oficjalnie) 1 449 i 1899 zł.

Źródło: Engadget

podobne treści