newssprzęt

Microsoft podał datę premiery Xboxa nowej generacji

Targi E3 dopiero się rozpoczynają, a już dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy. Między innymi na temat nowej generacji konsoli Xbox, która skrywa się pod roboczą nazwą „Project Scarlet”.

Microsoft nie ujawnił niestety nazwy swojej konsoli nowej generacji, ale pochwalił się kilkoma szczegółami na jej temat, łącznie z orientacyjną datą premiery nowej konsoli.

Przede wszystkim nowa konsola Microsoftu ma pozwolić na błyskawiczne ładowanie i zapis danych. To oczywiście zasługa dysku SSD, ale także technologii AMD opartej na architekturze Zen 2 oraz GPU Radeon Navi, czyli takiej samej karty jak w przypadku PlayStation 5.

Wszystko to ma pozwolić na obsługę rozdzielczości 8K i 120 klatek na sekundę, choć nie do końca wiadomo, czy będzie to dotyczyło gier, czy w praktyce tylko odtwarzania filmów w tej właśnie jakości. W końcu Xbox One też obsługuje 60 klatek, ale tylko kilka tytułów w pełni z tego korzysta.

Trochę więcej wiadomo na temat przewidywanej premiery nowej konsoli Microsoftu. Redmond zapowiedziało bowiem, że konsola pojawi się do wakacji 2020 roku. To dość ogólna data premiery, ale takie postawienie sprawy jest tez dla Microsoftu bezpieczne – jeśli konsola pojawi się na rynku wczesnym latem przyszłego roku, producenci zapewne zdążą przygotować na nią sporo tytułów do Bożego Narodzenia, a wtedy sprzedaje się najwięcej tego typu sprzętu.

Tak czy inaczej, coraz dokładniejsze informacje pojawiać się będą im bliżej planowanej premiery nowej generacji Xboxa.

Ilustracja: Flickr/Jonno Witts

podobne treści