news

Microsoft otwiera zapisy do Imagine Cup Kodu Challange dla najmłodszych

Na pewno kojarzycie Imagine Cup – jedno z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych firmy Microsoft, mające zachęcić studentów to tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Właśnie ruszyły zapisy do bliźniaczego konkursu skierowanego do twórczych deweloperów w wieku 9-18 lat.

Microsoft ogłosił Imagine Cup Kodu Challenge – nowy konkurs w ramach Imagine Cup 2013 dla młodych deweloperów. Inicjatywa Imagine Cup pokazała, że studenci świetnie poruszają się w świecie nowych technologii i wykorzystują je w nauce, pracy, a potem zakładaniu własnych firm. Okazuje się, że ich młodsi koledzy także mają wysokie aspiracje. Dotychczas przy pomocy języka programowania Kodu stworzyli kilkanaście tysięcy gier.

Scott Fintel, twórca Kodu w Microsoft, o swoim narzędziu:

Microsoft opracował Kodu, aby uczynić programowanie, postrzegane jako zbyt trudne, zabawnym i przyjaznym dla dzieci. Mamy nadzieję, że zainteresowanie uczniów w młodym wieku projektowaniem gier poprzez konkurs Imagine Cup przełoży się na zdobycie przez nich nowych umiejętności, a także pasję na całe życie do programowania i informatyki oraz zachęci ich do poszukiwania związanej z tym kariery w przyszłości.

Microsoft wraz z amerykańską agencją do spraw humanitarnych i rozwoju Mercy Corps oraz organizacją pozarządową Joan Ganz Cooney Center at Sesame Workshop zaprasza młodych deweloperów z całego świata do udziału w konkursie na stworzenie gry wideo. Grę należy napisać za pomocą wspomnianego Kodu – łatwego w obsłudze zestawu narzędzi i języka programowania wizualnego, który można bezpłatnie pobrać na komputer z systemem Windows. Zadaniem uczestników konkursu Imagine Cup Kodu Challenge jest stworzenie gry wideo ilustrującej, jak wielkie znaczenie ma woda dla naszego życia i otoczenia.

Zgłoszenia do Imagine Cup Kodu Challenge przyjmowane są do 17 maja 2013. Konkurs jest rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: 9-12 i 13-18 lat. Uczniowie z obu przedziałów wiekowych będą walczyć o nagrody pieniężne w wysokości 3000 dolarów za pierwsze miejsce, 2000 za drugie miejsce oraz 1000 za miejsce trzecie.

Jeśli macie młodsze rodzeństwo, które marzy o stworzeniu własnej gry, dajcie im znać. Imagine Cup Kodu Challange może stać się dla nich przepustką do wielkiego świata IT.

podobne treści