gadżetyWiadomość główna

Microsoft opowiada o możliwościach nowego Kinecta

Pierwsza wersja Kinecta wywołała małą rewolucją, która pozwoliła na względne upowszechnienie się sterowania gestami. Nowa wersja urządzenia ma pozwolić na jeszcze więcej.

Inżynierowie Microsoftu przez ostatnie kilka lat nie próżnowali. Im bliżej premiery Xboxa One, którego nowy Kinect ma być integralną częścią, tym bardziej Redmond będzie starało się podkreślić ich wysiłki. Na przykład za pomocą nagrań prezentujących możliwości urządzenia, które zostały opublikowane wczoraj. Jakich zmian możemy się więc spodziewać?

Przede wszystkim nowy Kinect będzie dużo dokładniejszy. W porównaniu do starszego modelu zmniejszono także minimalną odległość, z jakiej odczytuje on ruchy ciała, oraz rozszerzono obszar jaki pokrywa on swoimi kamerami. Dodano także kolorową kamerę 1080p, którą będzie można wykorzystywać podczas wideorozmów. Ale akurat to wszystko było do przewidzenia. To co najbardziej zaskakuje, to ilość informacji, jakie można zbierać za pomocą, w sumie skromnego, zestawu czujników nowego Kinecta.

Przykład? Proszę bardzo. Oprogramowanie urządzenia pozwala na mierzenie rytmu serca gracza, może także określić, które z jego mięśni aktualnie pracują i ile siły wkłada on w swoje ruchy. Generalnie możliwości nowego Kinecta robią wrażenie. Pełną prezentację jego możliwości możecie zobaczyć poniżej.

podobne treści