biznessmartfony

Microsoft oficjalnie rezygnuje z mobilnego Windowsa

Microsoft już od jakiegoś czasu wycofuje się z segmentu mobilnego i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości Redmond miało chcieć na niego wrócić. W serii wpisów na Twitterze, Joe Belfiore potwierdził, że rozwój mobilnego Windowsa i nowych urządzeń mobilnych nie są priorytetami firmy.

Firma będzie jeszcze co prawda wydawała poprawki bezpieczeństwa, ale nie ma co liczyć na rozwój mobilnego systemu Microsoftu. Belfiore nie ukrywał, że powodem porzucenia mobilnego Windowsa jest nikłe zainteresowanie tą platformą i ogromne braki jeśli chodzi o aplikacje, które na nią powstawały. Przyznał nawet, że sam rozstał się z tym systemem właśnie z tego powodu.

Fani mobilnego Windowsa będą oczywiście zawiedzeni, ale cóż, jest ich zbyt mało, by Microsoft mógł pozwolić sobie na kontynuowanie tego projektu. Informacje ujawnione przez Belfiore’a przecinają także spekulacje na temat następcy Windowsa 10 Mobile i urządzenia z nim, które miało podobno debiutować niebawem. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach można spodziewać się jedynie debiutu Windowsa 10 na procesory ARM.

podobne treści