news

Microsoft Office dla iPada nareszcie zaprezentowany

Microsoft nareszcie wywiązał się z dawno złożonej obietnicy. Po niemal roku od premiery oryginalnej wersji pakietu Microsoft Office dla iOS, gigant z Redmond w końcu udostępnił wariant aplikacji dedykowany flagowemu tabletowi Apple.

Dokładnie tak jak w wypadku wersji przeznaczonej dla iPhone’a, Office dla iPada został złożony z tercetu najsłynniejszych aplikacji popularnego pakietu biurowego MS – czyli programów Word, Powerpoint i Excel pracujących w stosunkowo ścisłej synchronizacji z wirtualnym dyskiem OneDrive.

Co ciekawe, wygląda na to, że darmowy wariant zestawu został obłożony kilkoma istotnymi ograniczeniami. Chociaż każdy niepłacący użytkownik Office’a otrzyma możliwość bezproblemowego wglądu w pliki obsługiwane przez poszczególne elementy pakietu, to nie będzie on mógł samodzielne tworzyć bądź edytować już istniejących dokumentów. Z pełnej funkcjonalności Office’a dla iPada cieszyć się będą mogli wyłącznie posiadacze opłaconej subskrypcji na usługę Office 365, którzy przy okazji otrzymają dostęp do pozostałych części aplikacji. Biorąc pod uwagę opieszałość Microsoftu w pracach nad iPadowym wariantem pakietu oraz obecność całkowicie darmowych ofert konkurencji, początki tabletowego Office’a dla iOS mogą w praktyce okazać się trudniejszymi niż oczekiwano.

Poniżej krótki przegląd możliwości Office’a dla iPada autorstwa redakcji serwisu Gizmodo.com:

 

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści