mobile

Microsoft nie wyklucza przeniesienia Cortany na inne systemy mobilne

Microsoft zapowiedział niedawno, że w przyszłości Cortana pojawi się też na komputerach stacjonarnych oraz na konsoli Xbox. Ale czy Redmond zdecyduje się także na przeniesienie wirtualnej asystentki także na inne platformy mobilne? Marcus Ash, który odpowiedzialny jest w Microsofcie za rozwój Windows Phone, nie wyklucza takiej możliwości.

Nie jest to jednak takie proste. Podczas konferencji SMX Advanced, która odbyła się niedawno w Seattle, Ash co prawda przyznał, że Microsoft byłby tym ewentualnie zainteresowany, jednak nie jest to takie proste jak implementacja usługi Bing w systemach mobilnych Google i Apple. Co prawda asystentka Microsoftu działa w chmurze, ale by w pełni skorzystać z jej możliwości, musi ona mieć dostęp do danych na temat działania użytkownika na danym urządzeniu.

W przypadku smartphone’ów z Androidem czy systemem iOS jest to jednak trudniejsze, niż w przypadku urządzenia z Windows Phone czy komputera działającego pod kontrolą Windowsa. A nie każdy użytkownik korzysta z ekosystemu tylko jednej firmy. Cortana jako uniwersalna usługa, działająca pod wieloma platformami byłaby dla Microsoftu bardzo interesująca, ale na razie Microsoft skupi się raczej na udostępnieniu swojej asystentki użytkownikom komputerów stacjonarnych i właścicielom Xboxów.

„Załóżmy, że mam komputer z Windowsem, tablet Kindle i telefon z Androidem. Jak będzie działała Cortana, jeśli nie będzie wiedziała co właściwie robię na tych urządzeniach? To naprawdę trudna kwestia i już dłuższy czas staramy się znaleźć na nią odpowiedź,” stwierdził Ash.

podobne treści