krótka piłkanewssprzęt

Microsoft: nie pracujemy nad tańszym Xboxem One bez napędu Blu-ray

 

Wygląda na to, że doniesienia o nadchodzącej premierze tańszego wariantu flagowej konsoli Microsoftu jednak nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. Gigant z Redmond stanowczo zaprzeczył plotkom jakoby zamierzał wypuścić na rynek przecenioną wersję Xboxa One bez napędu Blu-Ray.

Taką informację przekazał za pośrednictwem swego Twittera szef działu odpowiedzialnego za produkcję konsoli, Aaron Greenberg. Kilka dni temu do sieci wyciekła informacja, iż Microsoft zamierza wypuścić na rynek tańszą i nieco bardziej pojemną wersję Xboxa One bez napędu Blu-ray, która to obecnie jest dostępna do nabycia wyłącznie dla pracowników firmy. Przeceniony Xbox miałby kosztować o 100 dolarów mniej od normalnego wariantu konsoli.

Zapytany o taką ewentualność Greenberg odparł, iż „nie powinniśmy wierzyć we wszystko co zostało napisane w Internecie”. Trudno o jaśniejszy przekaz. Przy okazji A.G. stwierdził, że choć Microsoft faktycznie testuje wariant Xboxa bez wspomnianego napędu Blu-ray, na razie nie ma mowy o jego rychłej rynkowej premierze.

Coś nam się wydaje, że to jeszcze nie ostatnia porcja doniesień w tej sprawie.

Źródło: Engadget.com

podobne treści