news

Microsoft nie planuje budowy Surface Phone

Jeżeli mieliście jeszcze nadzieję, że kiedykolwiek ujrzycie Surface Phone, Microsoft, ustami „ojca” linii Surface, właśnie je rozwiał – takie urządzenie nigdy nie powstanie.

Plotki na temat urządzenia, które miałoby nazywać się Surface Phone, krążą od lat. I, jak na razie, jakoś się nie potwierdziły. W najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi Wired twórca Surface’ów, Panos Panay, postanowił raz na zawsze rozwiać te domysły.

Według niego, Microsoft nie zamierza ponownie próbować szczęścia na rynku smartphone’ów. Już raz podjęto taką próbę, ale okazało się, że przejęcie sporej części Nokii nie było dobrym pomysłem, a mobilne wersje Windowsa nie przyjęły się w wystarczającym stopniu na rynku. W związku z tym Redmond nie będzie już podejmować prób budowy smartphone’ów. I dotyczy to też Surface Phone.

Zamiast tego Microsoft zajmuje się pracami nad większymi urządzeniami oraz urządzeniami z innych kategorii. Jak zdradza Panay, jednym z nich ma być urządzenie ukrywające się pod nazwą kodową Andromeda, które ma być składanym urządzeniem, po złożeniu wielkości dzisiejszego smartphone’a. Na premierę będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ planowana jest ona na rok 2019.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści