news

Microsoft nie czeka i już pracuje nad Windows 9 i Windows Phone 9

Do Sieci trafiło ciekawe ogłoszenie o pracę, w którym jedna z największych firm w świecie informatyki poszukuje specjalisty, który zajmie się rozwijaniem nie tylko Internet Explorera 11, lecz również Windowsa 9.

Windows Phone jest obecny na rynku od ponad dwóch lat. System, w którego sukces wierzyło niewielu, zdobył sporą popularność i pokazał użytkownikom Androida i iOS-a, że klasyczny pulpit z ikonami i panelem powiadomień można zastąpić czymś zupełnie nowym.

Windows Phone stawał się bardziej kompletny z każdą kolejną aktualizacją. Wersja 7.5 poprawiła największe niedociągnięcia „siódemki, tę niedawno zastąpiono 7.8, zaś w między czasie pojawił się Windows 8 i jego mobilny odpowiednik. Zamieszczone przez Microsoft ogłoszenie jest kolejnym dowodem na to, że firma nie ma zamiaru zwalniać tempa.

Kandydat na stanowisko inżyniera testującego będzie miał za zadanie wspieranie zespołu odpowiedzialnego za rozwój nowych technologii Microsoftu. Nie byłoby w tym ogłoszeniu nic specjalnego, gdyby nie wzmianka o Internet Explorerze i Windowsie 9. Nie pojawiała się tutaj nazwa „Windows Phone”, co można czytać dwojako: albo Microsoft odłożył mobilny projekt „na później”, albo, w ramach unifikacji, zacznie nazywać oba systemy identycznie. Jak myślicie?

To nie koniec rewelacji. Microsoft zdradził również, że nowy pracownik będzie odpowiedzialny za testowanie aplikacji na urządzeniach firm: Qualcomm, HTC i Nokia. Nieobecność Samsunga wydaje się być zrozumiała – Koreańczycy największy nacisk kładą na rozwój smartfonów z konkurencyjnym systemem Android, zaś wyprodukowane przez nich urządzenia z Windows Phone nie cieszą się dużą popularnością.

podobne treści