news

Microsoft Lumia staje się faktem

No i stało się. Microsoft już oficjalnie pozbywa się loga Nokii ze swoich flagowych smartphone’ów. Już w najbliższych dniach na wszystkich stronach internetowych dzisiejszych smartphone’ów Nokii, oraz na powiązanych z nimi kontach w serwisach społecznościowych, pojawi się nazwa nowego właściciela. Microsoft zamierza także stosować nazwę Microsoft Lumia na kolejnych urządzeniach mobilnych z tej serii.

Choć nazwa Nokia zniknie całkowicie ze smartphone’ów serii Lumia, nie oznacza to jeszcze, że zniknie ona ze wszystkich urządzeń produkowanych przez Microsoft. Jednym z warunków przejęcia oddziału Nokii zajmującego się urządzeniami mobilnymi było pozyskanie dziesięcioletniej licencji na korzystanie z tej nazwy w przypadku telefonów komórkowych. Nie trudno się jednak domyślić, że Microsoftowi chodziło jedynie o to, by nie zabijać marki radzącej sobie świetnie na mniej rozwiniętych rynkach, a firma raczej nie zamierza szczególnie rozwijać tego segmentu.

Na razie nie wiadomo na jakich urządzeniach z tego segmentu skupi się w przyszłości Microsoft, ale wiadomo, że jednocześnie będzie promował korzystanie z tańszych modeli działających pod kontrolą Windows Phone.

podobne treści