smartfony

Microsoft Lumia 535: budżetowy restart serii

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami zaprezentowana w tym tygodniu Lumia 535 nie jest urządzeniem z najwyższego przedziału cenowego. Ale urządzenie jest istotne z innego względu – jest to pierwszy smartphone z serii Lumia, na którym próżno szukać logo Nokii.

Microsoft Lumia 535, bo tak brzmi pełna nazwa nowego smartphone’a, jest raczej modelem budżetowym. Co prawda został on wyposażony w spory wyświetlacz LCD IPS o przekątnej 5 cali, ale jego maksymalna rozdzielczość, która wynosi 540 na 960 pikseli, jest stosunkowo niska. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, który taktowany jest z częstotliwością 1,2 GHz, i który wspierany jest przez układ graficzny Adreno 302. Jest to co prawda najsłabszy układ z rodziny Snapdragonów typu Cortex-A7, ale Windows Phone, bo oczywiście ten system kontrolować będzie pracę pierwszego smartphone’u Microsoft Lumia, działa całkiem płynnie nawet na słabszych układach. Lumia 535 otrzymała także 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Nie jest to dużo, ale na szczęście nie zabrakło slotu na karty microSD, dzięki któremu można powiększyć ją o 128 GB. Urządzenie wyposażono także w WiFi oraz Bluetooth 4.0 i będzie dostępne w wersji na jedną, lub na dwie karty SIM.

Urządzenie wyposażone jest także w dwie kamery o rozdzielczości 5 megapikseli oraz akumulator o pojemności 1905 mAh. Microsoft Lumia 535 ma wymiary 140,2 na 72,4 na 8,8 milimetra i waży 146 gramów. Można także do pewnego stopnia zmienić jego wygląd przy pomocy wymiennych obudów. Smartphone ma kosztować równowartość 110 euro, a urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu w Rosji, Indiach, Chinach i na wybranych rynkach azjatyckich. Do Europy urządzenie trafi trochę później.

podobne treści