news

Microsoft kończy wsparcie dla Windowsa Visty

Niektórzy uronią łzę, inni (zapewne większość) wręcz przeciwnie. Odkładając reakcje na bok, jedno stało się dziś faktem – Microsoft poinformował o zakończeniu wsparcia dla systemu Windows Vista.

Od dziś nie będzie już żadnych aktualizacji, łatek z zabezpieczeniami czy innych zmian wprowadzanych do systemu Windows Vista. Microsoft poinformował dziś o zakończeniu wsparcia technicznego dla tego systemu operacyjnego. Podstawowe wsparcie przestało być świadczone już pięć lat temu, ale wsparcie dla drugiego service packa trwało do dziś.

Jednocześnie zakończono świadczenie wsparcia technicznego dla przeglądarki Internet Explorer 9, co, wraz z oczywiście zakończeniem świadczenia wsparcia technicznego dla Visty, przekłada się na kolejne potencjalne możliwości ataku na dane komputery.

Na szczęście problem nie jest tak duży, jak w przypadku zakończenia wsparcia dla Windowsa XP. Można powiedzieć, że właściwie jest minimalny, ponieważ zaprezentowany 30 stycznia 2007 roku Windows Vista nigdy nie cieszył się szczególną popularnością wśród użytkowników, którzy bardzo chętnie przesiedli się z niego na nowsze Windows 7 oraz 8. Obecnie na całym świecie z Visty korzysta mniej niż 1 procent wszystkich użytkowników.

Zdjęcie: Flickr/benoit_darcy

podobne treści