biznesnews

Microsoft kończy produkcję Xboxa 360

Konsola Xbox 360 zadebiutowała ponad dekadę temu, czas już, by odeszła na zasłużoną emeryturę. Microsoft poinformował więc wczoraj o zakończeniu jej produkcji.

Xbox 360 zadebiutował 22 listopada 2005 roku. W ciągu ponad dziesięciu lat obecności na rynku, Microsoftowi udało się sprzedać ponad 85 milionów egzemplarzy tej generalnie udanej konstrukcji. Choć nie obyło się bez wpadek, z których najgłośniejszą był tzw. Red Ring of Death. Na szczęście problem rozwiązano, ale gigant z Redmond musiał swego czasu naprawić bądź wymienić sporo urządzeń.

Tak czy inaczej, przygoda z Xboxem 360 powoli się kończy. Phil Spencer, szef działu Xboxa, poinformował wczoraj, że Microsoft zakończył produkcję urządzenia. Będzie ono nadal dostępne, ale, co zrozumiałe w takiej sytuacji, do czasu, aż nie wyczerpią się zapasy magazynowe. Koniec produkcji, nie oznacza jednak końca wsparcia dla konsoli. Microsoft obiecuje, że gry oraz akcesoria przeznaczone dla tej konsoli będą nadal dostępne, a serwery Xbox Live dla gier na Xboxa 360 nadal będą aktywne. Użytkownicy będą także mieli cały czas dostęp do usług Xbox Live, w tym trybu wieloosobowego, aplikacji, czatu, czy ofert Games with Gold i Deals with Gold.

Nie zmienia to faktu, że czas Xboxa 360 powoli się kończy, a sama konsola odstawiana jest przez Microsoft na boczny tor. Zakończenie jej produkcji, to po prostu początek końca.

Zdjęcie: Flickr/Shaun Greiner

podobne treści