biznes

Microsoft eksperymentuje z darmową wersją Windowsa 8.1

Jeśli nie da się namówić ludzi do tego, by kupili twój nowy system operacyjny, może dobrym pomysłem byłoby przekazanie im go za darmo? Pewności co do tego na razie nie ma, ale jeśli wierzyć plotkom, Microsoft właśnie coś takiego zamierza zrobić z Windowsem 8.1.

Według plotek, na które powołuje się portal ZDNet, Microsoft pracuje nad czymś, co nazywa się „Windows 8.1 with Bing”. Ma to być wersja Windowsa 8.1 połączona z „kluczowymi aplikacjami i usługami Microsoftu”. Wersja ta miałaby być oferowana za darmo, lub za drobną opłatą dla obecnych użytkowników Windowsa 7. Dzięki niej producenci komputerów PC mogliby też oferować klientom swoje produkty w niższej cenie.

Z jednej strony bardzo dobry pomysł, ale Redmond musiałoby też coś zyskać dzięki takiemu ruchowi. I nie mylicie się, jeśli podejrzewacie, że słowo Bing nie pojawiło się w nawie projektu przypadkowo. Zyskiem dla Microsoftu miałaby być właśnie ścisła integracja z systemem operacyjnym ich wyszukiwarki oraz usług. Jeszcze silniejsza niż ma to miejsce teraz. Nie zapominajmy także o wyświetlaniu reklam pochodzących z sieci reklamowej Microsoftu.

Trudno powiedzieć jak konkretnie Microsoft chciałby to zrobić, ani nawet czy projekt kiedykolwiek wyjdzie poza fazę eksperymentu. Jeśli jednak rzeczywiście miałby zostać wdrożony w życie, pierwszą okazją Microsoftu do szerszego pochwalenia się tym pomysłem będzie Microsoft Build Developer Conference, które rozpocznie się na początku kwietnia.

podobne treści