internetnews

Microsoft dobija swoje dziecko – IE6

Internet Explorer 6, który ma już 10 lat, nadal posiada 12% rynku przeglądarek na świecie. Z powodu swojego zaawansowanego wieku, Microsoft postanowił zlikwidować swój produkt, a pomóc ma w tym mu akcja uświadamiająca. Strona IE 6 Countdown została stworzona w celu nakłonienia użytkowników przeglądarek na całym świecie do aktualizacji przestarzałego IE6 do nowszych wersji.

IE6 nie jest już ani bezpieczną, ani funkcjonalną przeglądarką. Wiele wodotrysków na stronach internetowych nie działa, jeśli korzysta się z tej wersji Internet Explorera, wydajność kuleje, a danych użytkownika są zagrożone. Najgorzej jest w Chinach, gdzie 34,5% wszystkich przeglądarek to IE6. Jak Microsoft chce zmniejszyć udział „szóstki” w rynku? Poprzez banery na stronach internetowych, które wyświetlają się tylko dla użytkowników tej przeglądarki.

Cel Microsoftu? Zejść poniżej jednego procenta udziału IE6 w rynku światowym. Wy też pomóżcie i zaktualizujcie IE lub skorzystajcie z innych przeglądarek, dla własnego bezpieczeństwa i wygody. [IE6 Countdown]

podobne treści

  • t.skibinski.88

    Dla mnie IE to wielkie drzwi po których otwarciu dysk komputera, system, rejestr i wszelkie dane zostają zainfekowane najgorszym syfem siedzącym w internecie. Ani Firefox ani Chrome nie podobają mi się pod względem wydajności oraz designu. Jako posiadacz Macbook’a preferuje Safari z lekkimi modyfikacjami jak wyłączenie Cache co mogło powodować zawieszki i mulenie dysku. Po tym zabiegu przeglądarka chodzi jak błyskawica. Dodać do tego jeszcze AdBlock ze strony Apple i mamy ideał:)

  • Anonim

    @t.skibinski.88
    Ostatnio IE mocno się poprawiło (v8, v9), komputer który miał służyć do przeglądania internetu służy teraz wyłącznie do przeglądania internetu w jedną stronę, nie w obie.