news

Microsoft da szansę zaistnieć autorom amatorskich modyfikacji Kinecta

Wraz z wyjściem Kinect zaczęły się pojawiać jego modyfikacje. Microsoft na szczęście nie postanowił z nimi walczyć, lecz wspierać. Teraz twórcy systemu Windows wyszli z inicjatywą, dzięki której najzdolniejsi hakerzy ich kontrolera będą mogli zarobić niemałą kasę.

Inicjatywa o nazwie „Kinect Accelerator” umożliwi dziesięciu grupom inżynierów i wizjonerów (lub pojedynczym geniuszom) wygranie niemałych pieniędzy, opieki twórców Kinecta oraz samej przestrzeni, w której będą powstawać już nieamatorskie projekty. Sam Microsoft też nie wyjdzie na tym najgorzej i otrzyma w zamian pomysły na dalsze rozwijanie swojego bezdotykowego kontrolera.

Jeśli tylko robota papierkowa związana ze zgłoszeniem swojego udziału (na przykład Twitterowy, ograniczający do 140 znaków opis działania biznesu) nie odstraszy przyszłych pupilków Microsoftu, wtedy czekają ich pracowite trzy miesiące, w trakcie których będą oni mieli zapewnione wszystko, co niezbędne do rozwijania swojej pasji. Dwadzieścia tysięcy dolarów na zespół powinien dodatkowo zmotywować do działania.

Bawiliście się już Windows Kinect SDK i znacie je na wylot? Nie marnujcie czasu i zgłaszajcie swoje prace w konkursie Microsoftu. [Microsoft, Technology Review; zdjęcie: bfishadow]

podobne treści

  • daraa

    literówka nie wpierać tylko wspierać;)