newssmartfony

Microsoft chce opatentować smartphone’a, który rozkłada się w tablet

Wygląda na to, że nie tylko Samsung interesuje się smartphone’ami, które można byłoby rozłożyć by uzyskać tablet – podobne urządzenie dostrzeżono we wnioskach patentowych złożonych przez Microsoft.

Z wniosków patentowych, zauważonych po raz pierwszy przez MSPoweruser wynika, że Microsoft zainteresowany jest ideą smartphone’u, którego można byłoby rozłożyć by otrzymać tablet. Oczywiście samo wystąpienie o przyznanie patentu nie znaczy jeszcze, że Redmond rzeczywiście zamierza w ten sposób wrócić na rynek smatyphone’ów, ale pewien szczegół związany z tymi wnioskami patentowymi jest bardzo interesujący.

Chodzi mianowicie o to, że we wspomnianych wnioskach, jako wynalazca, wskazany jest Kabir Siddiqui, osoba, która wcześniej opatentowała dla Microsoftu cały szereg rozwiązań związanych z linią Surface. A ponieważ od dłuższego czasu krążą plotki o tym, że Redmond zamierza wypuścić w tym roku smartphone’a Surface, niektórzy już zaczynają łączyć kropki. I trudno się temu dziwić – takie urządzenie mogłoby wzbudzić duże zainteresowanie linią Surface, będąc jednocześnie swego rodzaju powrotem do nigdy nie zrealizowanej wizji, jaką firma zarysowała przy okazji Microsoft Courier.

podobne treści