internetnews

Microsoft chce odcinać zawirusowane komputery od Sieci

Zdaniem Microsoftu, chory komputer powinien odbyć przymusową kwarantannę, by nie zarażać innych. Piękny pomysł, dopóki to nie nasz sprzęt znajdzie się w gronie trędowatych.

Przyrównując zawirusowany sprzęt do chorego człowieka, Scott Charney z Microsoftu uzasadniał konieczność przeprowadzania przymusowej izolacji komputera od Sieci. Jego zdaniem, skoro placówki medyczne i rządy mogą decydować o odosobnieniu chorych, powinna istnieć także możliwość odseparowania niebezpiecznego komputera od reszty użytkowników Internetu. „Powinniśmy dbać o zdrowie komputerów w trosce o bezpieczne społeczeństwo”. Charney zwraca uwagę na zagrożenie ze strony cyberprzestępców, którzy coraz częściej przejmuję kontrolę nad tysiącami komputerów.

Charney chciałby, aby komputer, który chce się podłączyć do Sieci, był sprawdzany. Musiałby przechodzić coś w rodzaju badania lekarskiego. Musiałby mieć aktualne łatki, zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany firewall, włączony, zaktualizowany program antywirusowy oraz – oczywiście – nie być właśnie zainfekowany.

Oraz mieć tapetę „I LOVE MS”. Inaczej połączenie z Siecią zostanie przerwane. [Rosa Golijan/giz, Technet, BBC]

podobne treści

  • pluto

    Zauważam,że Microsoft ostatnio nie myśli o niczym jak tylko o naciąganiu na kasę i karaniu. Prawie jak rząd Tuska. Męczą już mnie ciągłe groźby i innowacje i chyba przejdę całkiem jednak na Linuksa bo tam przynajmniej nie mają problemu z wirusami i nie dość,że nie straszą to jeszcze zachęcają nowinkami i to całkiem za darmo

  • losiolek55

    Skoro wy nie możecie odpuścić i nie mieszać Gizmodo do polityki to ja też nie odpuszczę! :) Stop polityce na Gizmodo! Tu rządzi technologia! ;)