biznesWiadomość główna

Microsoft chce kupić Nook Media

A przynajmniej część Barnes & Noble odpowiedzialną za rozwój tabletów i e-book readerów sprzedawanych pod tą marką, czyli Nook Media LLC, osobną spółkę wydzieloną w zeszłym roku z Barnes & Noble. O całej sprawie donosi Techcrunch, powołując się na wewnętrzne dokumenty firmy, które są w posiadaniu serwisu. Microsoft miał podobno zaproponować miliard dolarów.

W ciągu czterech lat obecności na rynku czytników i tabletów, Barnes & Noble sprzedał łącznie ponad 10 milionów sztuk różnych urządzeń opatrzonych logiem Nook. Już w zeszłym roku Microsoft postanowił zainwestować w tą markę 300 milionów dolarów, teraz najwyraźniej zamierza podbić stawkę i zostać właścicielem własnego sklepu z e-bookami.

Bo raczej nie o same tablety czy czytniki Nook chodzi – opierając się na tych samych dokumentach Techcrunch twierdzi, że do końca podatkowego roku 2014 Nook zamierza zrezygnować z produkcji własnych tabletów opartych na Androidzie. Marka jednak nie zniknie, będzie za to dostarczała treści zewnętrznym partnerom. Jeśli transakcja rzeczywiście zostanie zrealizowana, można założyć, że tym partnerem będzie właśnie Microsoft ze swoimi tabletami.

podobne treści