newsWiadomość głównawynalazki

Microsoft Build: HoloLens z pełnym wsparciem dla silnika Unity

Microsoft najwyraźniej nie podziela zdania Johna Carmacka i uważa, że technologie Augmented i Virtual Reality czeka jasna przyszłość w segmencie gier. A przynajmniej takie można odnieść wrażenie po wczorajszej zapowiedzi, że HoloLens będą współpracowały z silnikiem Unity.

Podczas rozpoczętej wczoraj konferencji Microsoft Build z pewnością dowiemy się jeszcze wielu interesujących rzeczy, ale temat gogli holograficznych HoloLens był jednym z pierwszych, jakie zostały na niej poruszone. I to od razu „z wysokiego C” – Microsoft zapowiedział nawiązanie strategicznej współpracy z Unity Technologies, firmą stojącą za popularnym silnikiem Unity, w zakresie wprowadzenia pełnego wsparcia dla ich produktu w holograficznych goglach Microsoftu.

Wiceprezes Unity Technologies sugeruje też, że ich silnik może być wykorzystany przez deweloperów HoloLens nie tylko do tworzenia gier dla holograficznych gogli Microsoftu. W komunikacie prasowym zwraca on uwagę, że Unity pozwoli na tworzenie aplikacji, które w zupełnie inny sposób prezentować będą wszystkie treści, od informacji, przez sieci społecznościowe, do ochrony zdrowia.

„Nasza praca pozwoli na płynny i efektywny rozwój narzędzi, które w pełni wykorzystają potencjał drzemiący w Microsoft HoloLens,” stwierdził Steffen Toksvig.

podobne treści