grynews

Michael Jackson doczekał się multiplayera

A właściwie nie doczekał… Na Planecie Michaela będzie można budować własne światy, w których rozbrzmiewają utwory zmarłego króla popu. Gracze poruszają się między światami nie walcząc, tylko tańcząc.

Josh Gordon z firmy SEE Virtual Worlds tłumaczy: „Kładziemy nacisk na funkcje, które umożliwią fanom przebywanie w świecie, w którym wszystko kojarzy się z Michaelem Jacksonem, wyruszanie na spotkanie przygody i zdobywanie przyjaciół”. Na przykład w świecie Smooth Criminal.

Planet Michael łączy cechy gry wieloosobowej z serwisem społecznościowym. Użytkownicy będą się porozumiewać, łączyć w grupy i umieszczać w Sieci swoje profile z awatarami. Śmiem przypuszczać, że będą to dość monotonne awatary.

Michael Jackson, The Online Game Planet Michael dostępna będzie pod koniec roku za darmo i została już przez twórców nazwana „Najlepszą grą online poświęconą Michaelowi Jacksonowi”. Skromnie. Przeznaczona jest dla osób w wieku od 13 lat. Gracze będą mogli na pośrednictwem platformy także przekazywać datki organizacjom charytatywnym.

Gordon przyznaje, że firma liczy się z sytuacją, w której gra stanie się obiektem żartów, kpin i ataków. Jego zdaniem, gra byłaby krytykowana niezależnie od tego, jak dokładnie wygląda. Głównie dlatego, ze Jackson był gwiazdą wielkiego formatu, więc budził wielkie kontrowersje. [Brian Ashcraft/giz, USA Today]

podobne treści