film

Michael Fassbender jako założyciel Apple w pierwszym zwiastunie Steve’a Jobsa

Niecałe dwa lata temu w polskich kinach pojawił się Jobs, czyli biografia zmarłego w 2011 roku współzałożyciela giganta technologicznego Apple Inc., jednak film z udziałem Ashtona Kutchera nie zyskał sobie rzeszy fanów, na co liczyła naprędce stworzona produkcja Open Road Films. Panowie z Universal Pictures postanowili wziąć sobie życie przedsiębiorcy do serca i do nadchodzącej w tym  roku nowej biografii, Steve Jobs, zatrudnili największe gwiazdy – przed i za kamerą. W sieci zadebiutowała pierwsza zapowiedź październikowej premiery, którą można zobaczyć poniżej:

 

Skupiający się na tym, jak doszło do wypuszczenia trzech najważniejszych produktów i zakończony w 1998 roku premierą iMacaSteve Jobs zabierze widzów na podróż za kulisy cyfrowej rewolucji, by pokazać sylwetkę genialnego człowieka w jej środku.

W tytułowej roli zagra Michael Fassbender (Bękarty wojny, Prometeusz), a obok niego zagrają Kate Winslet (Lektor, Titanic), Seth Rogen (Pół na pół, Sąsiedzi), Jeff Daniels (Głupi i głupszy, Krwawa profesja), Katherine Waterson (Michael Clayton, Być jak Flynn) i Michael Stuhlbarg (Hugo i jego wynalazek, Blue Jasmine). Film wyreżyseruje oscarowy Danny Boyle (Slumdog: Milioner z ulicy, Trainspotting), który nakręci produkcję w oparciu o scenariusz innego właściciela Oscara, Aarona Sorkina (The Social Network, Moneyball). Steve Jobs oparty stworzony został na podstawie bestsellerowej biografii założyciela Apple, napisanej przez Waltera Isaacsona. Światowa premiera zaplanowana została na 8 października tego roku.

podobne treści