newssprzętWiadomość główna

Metro UI niebawem… zmieni nazwę?

To ci dopiero dziwna sprawa. Portal The Verge donosi, że ze względu na komplikacje prawne Microsoft może być zmuszony do zmodyfikowania nazwy kafelkowego interfejsu Metro.

Pragnące zachować pełną anonimowość (a jakże), tajemnicze źródło amerykańskiego portalu poinformowało, że Microsoft od jakiegoś czasu dąży do tego, by ze wszystkich aplikacji Windowsa 8 zniknął (dotychczas – wydawałoby się – kluczowy) człon „Metro„, przywłaszczony sobie przez mało znaną, niemiecką firmę Metro AG (swoją drogą – nasi zachodni sąsiedzi odmówili udzielenia jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie). Ile w tym prawdy? Chyba całkiem sporo, bowiem w wystosowanym wczoraj, specjalnym oświadczeniu Microsoft stwierdził, że „styl Metro” to jedynie wstępny, kodowy zwrot, któremu od samego początku pisane było tylko jedno – szybka śmierć.

Czy całe zamieszanie rzeczywiście dotyczy tylko i wyłącznie aplikacji? Zdaniem źródeł The Verge – nie. Choć Microsoft swobodnie posługuje się nazwą “Metro” (i jej kombinacjami) już od paru lat, wiele wskazuje na to, że w końcu znalazł się ktoś, kto może (lub chociaż spróbuje) mu tego zabronić. Cóż, w czasach wojen o wszystko (np. o dziwaczne patenty lub ropę) nic nas już chyba nie zaskoczy.

[The Verge]

podobne treści