mobileportale społecznościowe

Messenger z konferencjami wideo

Facebook stara się upchnąć jak najwięcej funkcji w swoim popularnym komunikatorze. Najświeższą nowością jest wprowadzenie grupowych chatów wideo.

Jak można się dowiedzieć z oświadczenia prasowego korporacji, Group Video Chat jest odpowiedzią na pojawiające się bardzo często prośby użytkowników o wprowadzenie opcji grupowych rozmów wideo. By skorzystać z grupowego chatu wideo wystarczy mieć zainstalowaną najnowszą wersję komunikatora Facebooka, a później wystarczy dołączyć o istniejącej rozmowy lub założyć nową.

Nowa funkcjonalność ma być maksymalnie prosta w obsłudze, a w jednej telekonferencji może uczestniczyć jednorazowo do pięćdziesięciu osób, choć na ekranie urządzenia w jednej chwili zobaczymy ich maksymalnie sześć.

Facebook zapowiada, że nowa funkcjonalność zostanie zaimplementowana jeszcze przed końcem roku. Firma ma bowiem nadzieję, że przy okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku, czyli czasu, w którym ludzie zwykle składają sobie więcej życzeń niż zazwyczaj, uda się rozpropagować nową funkcjonalność. I zapewne w dużym stopniu plan ten się uda – co miesiąc za pośrednictwem Messengera wykonywanych jest średnio około 245 milionów zwykłych połączeń wideo. Można więc przypuszczać, że grupowy chat wideo znajdzie wielu entuzjastów.

podobne treści