aplikacje

Messenger wprowadza rozmowy wideo

Choć jeszcze niedawno Messenger był tylko komunikatorem ułatwiającym kontakt ze znajomymi na Facebooku, dziś jest już osobną aplikacją i prawdziwą platformą komunikacyjną. Platformą, dodajmy, cały czas rozbudowywaną. Na przykład od wczoraj jego użytkownicy mają możliwość korzystania z darmowych rozmów wideo.

Rozmowy wideo udostępnione zostały w aplikacji Messenger dla iOS oraz Androida od razu w 18 krajach, w tym w Polsce. Dostęp do nowej usługi ma być jednak przyznawany stopniowo, więc jeśli jeszcze nie możecie z nich skorzystać, musicie uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Aby skorzystać z nowej funkcjonalności wystarczy przejść do okna czatu dla konkretnego kontaktu. W prawym górnym rogu znajdziemy ikony rozmowy głosowej oraz nowy przycisk rozmowy wideo. Podczas rozmowy użytkownikowi zostanie wyświetlona własna miniatura, a aplikacja obsługuje dwie kamery, choć domyślnie włączona jest kamera przednia. Niestety na razie aplikacja  nie obsłuży rozmów grupowych, ale biorąc pod uwagę plany, jakie Facebook ma względem Messengera, wydaje się, że jest to tylko kwestia czasu.

podobne treści