aplikacje

Messenger pozwoli cofnąć wysłane wiadomości

Jeśli chodzi o komunikatory, to Facebook Messenger może pochwalić się chyba największą popularnością, a Facebook stara się bardzo, by jeszcze zwiększyć jego stan posiadania. Ale nadal nie brakuje mu pewnych funkcji, które znajdują się na przykład w aplikacji WhatsApp. Jedną z nich jest możliwość kasowania już wysłanych wiadomości.

Mark Zuckerberg już kilka miesięcy temu zapowiadał, że taka opcja pojawi się niebawem w Messengerze. I właściwie już jest, wystarczy pobrać najnowszą wersję popularnego komunikatora, choć na razie nie działa do końca tak, jak wydawać by się mogło, że powinna.

Wszystko dlatego, że na razie Facebook nie udostępnił tej opcji do końca oficjalnie, ale w kodzie źródłowym najnowszej wersji Messengera na Androida dostrzeżono już opcję Unsend, która w przyszłości ma pozwolić na kasowanie wysłanych wiadomości. Na razie jednak opcja Unsend nie działa połowicznie, a mianowicie kasuje co prawda wysłaną wiadomość, ale tylko na telefonie nadawcy. U odbiorcy ona nie znika.

Na razie. Docelowo ma to działać w ten sposób, że usunięta wiadomość zniknie u wszystkich uczestników konwersacji. Niestety nie wiadomo jednak, kiedy Facebook dopracuję tę funkcjonalność. Najprawdopodobniej jednak możliwość usunięcia wysłanej wiadomości będzie dostępna tylko przez jakiś czas po jej wysłaniu.

podobne treści