newsportale społecznościowe

Messenger ma już miliard użytkowników

Od jakiegoś czasu Facebook bardzo aktywnie (by nie powiedzieć – nachalnie) namawia użytkowników do zainstalowania Messengera. Taka polityka może się nie podobać, ale przynosi efekty – Facebook świętuje właśnie miliard użytkowników korzystających z aplikacji przynajmniej raz w miesiącu.

W kwietniu Facebook chwalił się, że już 900 milionów użytkowników korzysta z aplikacji Messenger, teraz liczba ta przekroczyła już miliard. Osiągnięcie tak szerokiej bazy użytkowników zajęło aplikacji dwa lata, co jest imponującym osiągnięciem. Nie należy jednak zapominać o tym, że Facebook robi bardzo dużo by przekonać użytkowników do pobrania dodatkowej aplikacji służącej głównie jako komunikator.

Początkowo komunikator ten wbudowany był w aplikację Facebooka, ale w kwietniu 2014 roku sieć społecznościowa postanowiła wydzielić go do osobnej aplikacji. Argumentem za tym krokiem miało być to, że osobna aplikacja pozwoli użytkownikom szybciej i wygodniej odpowiadać na wiadomości przesyłane przez znajomych.

Tak czy inaczej dziś Messenger ma już miliard użytkowników, a z tej okazji Facebook postanowił podzielić się okolicznościową infografiką, na której znajdują się statystyki dotyczące wykorzystania aplikacji.

Zdjęcie: Flickr/inky

podobne treści