samochody

Mercedes pokaże konkurenta dla Tesli

Obecnie to Tesla Motors jest liderem jeśli chodzi o elektryczne samochody przeznaczone dla szerszego grona odbiorców, ale nie jest tajemnicą, że inne firmy motoryzacyjne łakomie spoglądają w tym samym kierunku. Przykładowo Mercedes planuje we wrześniu pokazać własnego elektrycznego sedana.

Nowy pojazd ma zostać zaprezentowany tuż przed targami Paris Motor Show. Informację te potwierdził David McCarthy z australijskiego oddziału koncernu w rozmowie z tamtejszym serwisem Motoring. Będzie to prototyp samochodu, którego ostateczna wersja ma trafić do klientów w roku 2018.

Na razie niewiele wiadomo na temat samego pojazdu, może poza tym, że jego głównym zadaniem będzie konkurowanie z konstrukcjami Tesli. McCarthy nie rozwodził się na ten temat stwierdzając, że on sam pojazdu jeszcze nie widział. Wiadomo jednak, że ma on kosztować mniej więcej tyle co Tesla model S, a z wcześniejszych doniesień wynika, że elektryczny Mercedes będzie „niebezpiecznie szybki”, a jego zasięg na jednym ładowaniu ma wynosić około 500 kilometrów.

Zdjęcie: Flickr/Leonid Mamchenkov

podobne treści