ciekawostkisztuka

MegaFace, czyli olbrzymie twarze widzów Igrzysk Olimpijskich w Soczi

 

Stada bezdomnych psów, rusztowania, wszechobecny zapach farby i popisy polskich skoczków narciarskich to nie wszystko co mają nam do zaoferowania organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Tak jak to już w wypadku tego rodzaju imprez bywa, na miejscu nie mogło zabraknąć kilku naprawdę imponujących instalacji o charakterze artystycznym. Takich, jak choćby MegaFace.

MegaFace, czyli dzieło brytyjskiego artysty Asifa Khana, to w gruncie rzeczy olbrzymia ściana odwzorowująca w trójwymiarze zeskanowane oblicza widzów Igrzysk. Tak o założeniach całego projektu opowiada sam jego nadmieniony twórca:

Pomyślałem, że jeśli uda nam się uchwycić ukryte emocje rysujące się na ludzkich twarzach, będziemy w stanie w ten sposób porozumieć się z innymi bez posługiwania się językiem, tekstem czy czymkolwiek innym (…) Chcieliśmy podświetlić twarze diodami LED tak aby ukazać ich prawdziwe kolory, ale musieliśmy wycofać się z tego pomysłu. Wyglądały jak prawdziwe olbrzymy, co było naprawdę przerażające.

Organizatorzy szacują, że do końca imprezy uda im się zeskanować i ukazać około 170 tysięcy twarzy. Robi wrażenie. Zobaczcie sami.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści