news

MediaMarkt ostrzega przed fałszywymi informacjami o promocji

Jak życie udowodniło już wielokrotnie, promocje potrafią przyciągnąć tłumy. I to nie tylko ludzi żądnych karpia. Wiedzą o tym również oszuści, którzy niejednokrotnie właśnie promocjami wabią swoje ofiary. Tym razem podszywają się pod MediaMarkt.

Jak informuje sieć marketów z elektroniką i sprzętem AGD, niektórzy klienci otrzymują wiadomości SMS, które zachęcają do wzięcia udziału w promocji, w której można wygrać smartphone’a. Wystarczy „tylko” wypełnić ankietę zostawiając swoje dane osobowe.

Jak nietrudno się domyślić, żadnego smartphona w ten sposób się nie wygra, ponieważ co prawda jest to kampania, ale phishingowa. MediaMarkt odżegnuje się od tych SMSów i podkreśla, że nie prowadzi obecnie takiej promocji, a oszuści podszywający się pod markę MediaMarkt nie tylko oszukują klientów, ale naruszają dobre imię firmy.

Co prawda w tym wypadku wygląda na to, że oszuści starają się jedynie wyłudzić dane osobowe, ale dane te mogą być później wykorzystane do późniejszych ataków, których konsekwencje mogą być dużo poważniejsze.

Zdjęcie: Flickr/Adam N. Ward

podobne treści