wtfwynalazki

To łoś! To jeleń! Nie, to robot pułapka na kłusowników!

Wygląda jak jeleń, nawet porusza się jak jeleń. Ale w rzeczywistości nie jest jeleniem – to sprytna pułapka zastawiona na Florydzie na tych, którzy chcą nielegalnie polować na te zwierzęta.

Władze Florydy w dość niezwykły sposób postanowiły zwalczać myśliwych, którzy nie respektują ograniczeń wynikających z sezonu łowieckiego. W tym celu Florida Fish and Wildlife Commission (FWC) zastawiła na nich nietypowe pułapki – roboty, przypominające swoim wyglądem i ruchami jelenie. Ruchy robota kontrolowane są zdalnie przez funkcjonariuszy, którzy w ukryciu czekają na nadgorliwca, który postanowi zacząć strzelać. Repliki jeleni instalowane są w miejscach, w których mieszkańcy skarżą się na nielegalne polowania.

Najwyraźniej ten niekonwencjonalny pomysł działa. Jak donosi Miami Herald, jedna osoba już się na to złapała. Aresztowany w miniony weekend mężczyzna przyznał, że wiedział, iż sezon polowań na jelenie już się zakończył, jednak pomimo tego zatrzymał swój samochód i strzelił do robota trafiając go w „szyję”.

FWC instalowała już wcześniej podobne roboty i zamierza robić to nadal. Osobie, która wpadnie w taką pułapkę, grozi maksymalnie rok więzienia i pięć tysięcy dolarów grzywny.

„To działa,” mówi oficer FWC Jeffrey Babauta. „Wieść o tym, że na wolności trzymamy fałszywego jelenia, odstrasza kłusowników.”

Zdjęcie: FWC

podobne treści