gadżetyWiadomości promowanewynalazki

MeCam: drona i osobisty fotograf w jednym

Chcielibyście choć przez chwilę poczuć się jak gwiazda filmowa? Z kwadrokopterem MeCam będzie to możliwe.

MeCam będzie małym kwadrokopterem sterowanym głosowo, wyposażonym w zestaw czujników i oczywiście kamerę do nagrywania poczynań najważniejszej osoby na świecie czyli nas. Zatrudnianie w tym celu robota jest co prawda mocno narcystyczne, ale i tak jest lepsze niż tzw. „słit focie”.

Ale wracając do MeCam – prace nad urządzeniem prowadzone są w kalifornijskiej firmie Always Innovating, która chciałaby by każdego stać było na osobistego fotografa. Dlatego urządzenie ma kosztować około 50 dolarów i być wyjątkowo proste w obsłudze – wystarczy wydać mu komendę, a ono zwiększy pułap czy przejdzie w tryb śledzenia. Na razie niestety firma milczy na temat zainstalowanej na pokładzie MeCam kamery czy przewidywanego czasu lotu. W sumie nie jest to nawet tak ważne – generalnie dla mnie urządzenie mogłoby być nawet pozbawione kamery, ważne że byłoby droną-familiarem.

Always Innovating samo nie produkuje swoich wynalazków, w związku z czym firma ma nadzieję znaleźć kogoś kto zajmie się produkcją i udzielić mu licencji na tą technologię. Można spodziewać się, że pierwsze MeCam pojawią się w na półkach sklepowych za rok.

podobne treści