news

McDonaldy bez kasjerów?

W restauracjach popularnej sieci sprzedającej hamburgery
pojawią się ekrany dotykowe, za pomocą których klienci będą składać
zamówienia. Pracownicy staną się całkowicie niewidzialni – będą tylko
szykować jedzenie na zapleczu.

No, być może troszeczkę przesadzam, ponieważ terminale będą obsługiwać tylko transakcje bezgotówkowe, więc pozostanie oldskulowa/tradycyjna obsługa klientów płacących gotówką. Nowa metoda przyjmowania zamówień wystartuje najpierw w 1200 punktach McDonald’s w Wielkiej Brytanii.

Pierwsza myśl, jaka się nasuwa, wiąże się ze zwolnieniami, które muszą pójść za takim posunięciem. Ciekawe, jak duże będą oszczędności sieci – przecież ktoś nadal musi przygotować, zapakować i podać nam jedzenie. Z drugiej strony, teraz obsługa i tak wprowadza zamówienia za pomocą paneli dotykowych, więc może warto zaoszczędzić odrobinę czasu, robiąc to samodzielnie?

Poza tym samotne jedzenie w fast foodzie stanie się jeszcze lepsze. Nie będzie trzeba nawet rozmawiać z kasjerem, co niektórych ucieszy.

Tylko maniakom czystych dłoni nie spodoba się pomysł klepania przed jedzeniem w ekran, którego dotykały inne palce. [Financial Times]

podobne treści

  • hoodbinc

    nie wiem od jak dawna coś takiego funkcjonuje u nas w ikei

  • RysiuZKlanu

    Aniu, a jak pieniążkami płacisz to niby łapki masz czyściusie? Wiesz gdzie ja noszę bilon? No już, już, leć umyć rączki.

  • osek

    Eee rysiu ja nie wiem ja nosze w kieszeni gdzie ty nosisz? Zabrzmialo tak jakbys nosil w tylku.