news

McDonald’s zapłaci za utuczenie pracownika

Brazylijski sąd w Porto Alegre przyznał rację pracownikowi restauracji McDonald’s,
który obwinił pracodawcę za przybieranie na wadze. Odszkodowanie wynosi
17,5 tysiąca dolarów.

Poszkodowany zeznał, że „czuł się zobowiązany codziennie próbować jedzenia”. Chciał w ten sposób zapewnić najwyższą jakość pożywienia. Przez 12 lat pracy w fast foodzie poszkodowany przytył 30 kilogramów. Władze McDonald’s zastanawiają się teraz, czy złożyć odwołanie od wyroku. Przy okazji wydały oświadczenie, w którym podkreślają, że w restauracjach dostępne są mniej i bardziej kaloryczne potrawy: „Sieć oferuje bogaty wybór i zrównoważone posiłki, które zaspokajają zróżnicowane zapotrzebowanie na składniki odżywcze.”

Przy każdej wizycie w fast foodzie i restauracji zastanawiam się, dlaczego pracujący przy strawie ludzie z reguły bywają szczupli. Czy wiedzą, jak paskudne jest jedzenie, więc się nim nie raczą, czy są zbyt zajęci, by coś podgryzać? Dobrze wiedzieć, że przynajmniej jedna osoba poświęcała się dla klientów, próbując wszystkiego. [Gawker, AP]

podobne treści

  • norbvlo

    Mam pytanie-dlaczego „wszyscy” mowia na McDonald’s RESTAURACJA???? Jakim prawem!?! Przeciez to jest fastfood taki sam jak chocby u Turkow sprzedajacych kebaby na kazdym rogu,z ta roznica iz nikt na to nie mowi „restauracja”!!!

  • Szajbaus90

    Ludze pracujący przy „strawie” są szczupli bo odżywaiają się tak samo jak inni ludzie. Co z tego ze pracują przy jedzeniu? To z tego że brzydnie to w koncu skoro codziennie robi sie to samo. Praca jak praca.

  • bioxhv

    McDonald’s nie jest restauracją, bo restauracją jest lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, McDonald’s jest po prostu popularnym fastfoodem. A co do tego że raczej nie pracują tam grubasy, to możliwa jest też taka opcja, iż taka jest strategia firmy. Kierownictwo nie chce, żeby klienci widzieli grubasów na kuchni, bo mogą sobie pomyśleć, że oni też przytyją jak będą tam jeść.