news

McDonald’s odpowiada na eksperyment z niezniszczalnym zestawem Happy Meal

Władzom sieci restauracji McDonald’s najwyraźniej nie spodobało się pokazywanie rzeczywistości taką, jaka jest. Królowie fast foodów postanowili odeprzeć zarzuty, których nikt nie sformułował, a które widoczne są gołym okiem na zdjęciach przedstawiających eksperyment z zestawem Happy Meal.

Z poniższego oświadczenia dowiadujemy się, że mięso, z którego robione są hamburgery w fast foodach McDonald’s (nie jestem w stanie pojąć, dlaczego ludzie nazywają je restauracjami) są doprawiane jedynie solą i pieprzem, że ziemniaki są smażone na takim samym oleju, jakiego używamy w domu, a bułki do kanapek są pieczone ze zwykłej mąki:

McDonald's Reply to the Incorruptible Happy Meal Video

Poza wyjaśnieniem, skąd się biorą składniki, z których złożone są hamburgery, okazuje się, że aby jedzenie zaczęło „żyć”, muszą być spełnione specjalne warunki atmosferyczne. Innymi słowy, bez szalejącej w powietrzu wilgoci zestaw Happy Meal ulegnie mumifikacji.

Żarty żartami, spróbujmy jednak uwierzyć własnym oczom, a nie bajkom, które próbuje się nam wcisnąć. Przypomnę, jak wygląda prawdziwe jedzenie pozostawione na pastwę losu przez kilka dni. Widzicie różnicę? [Jesus Diaz/giz, odpowiedź McDonald’s na eksperyment z Happy Meal]

#!#ankieta#!#

podobne treści

 • starreaper

  Różnica nie jest oczywista. Na tamtym filmiku widać, że chleb się niemal nie zmienił, kawał surowego mięsa też nie – głównie widać robaki (larwy much?) zjadające owoce i jakąś papkę (mielone mięso? pasztet?) z talerza.

  A przyznać się – ilu z Was robiło bułkę tartą z zasuszonej na półce kajzerki? I czemu fryty z McD miałyby zachować się inaczej? Są za słone żeby mucha się nimi zainteresowała :-)

 • kornel

  fast food fast foodowi nie rowny.. chinskie zarcie i sushi to przeciez tez fast food… polski kebab z normalnego np wieprzowego miesa, swiezego , odpowiednio upieczonego, ze swiezymi frytkami przeciez jest ok.. a to tez fastfood… co innego mcdonald`s itp gdzie produkuje sie masowo jakies smieci to juz inna baja.. znam miejsca w swoim miescie gdzie moge zjesc, szybko, tanio i smacznie.. gdzie mieso napewno nie bylo mrozone… hamburgerowy kotlet to mieso z dodatkiem cebuli i przypraw.. a nie 30% miesa reszta to trociny, piora, zmielone kosci i padlina…

 • satjez

  no mają rację, że pani fotograf trzymała bułę w dość sterylnych warunkach. poza tym dość wygodnie wyjęła z niej cały środek z warzywami, które zczerniałyby jako pierwsze. ale chyba nikt nie udaje że żarcie z mcdonlds jest zdrowe…