film

Matt Reeves wyreżyseruje Planetę małp 3

Matt Reeves, który jeszcze pracuje nad Ewolucją planety małp, prowadzi rozmowy, by reżyserować i współtworzyć scenariusz do sequela nadchodzącego w lipcu filmu na siedem miesięcy przed premierą Ewolucji planety małp w kinach.

Reżyser będzie pracować nad scenariuszem z Markiem Bombackiem, który napisał scenariusz do Ewolucji planety małp wspólnie z Rickiem Jaffą, Amandą Silver i Scottem Burnsem. Umowa, w myśl której Reeves zasiądzie za kamerą jest już podpisana, natomiast jego rola scenarzysty jest jeszcze negocjowana. Projekt ma być kolejnym filmem Reevesa, który jest produkcją najwyższego priorytetu.

W międzyczasie, już 18 lipca tego roku, na ekrany kin trafi Ewolucja planety małp. Dla przypomnienia zwiastun jednego z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku:

 

Rosnąca populacja genetycznie zmodyfikowanych szympansów, której przewodzi Caesar (Andy Serkis) jest zagrożona przez grupę ludzki ocalałych przed śmiercionośnym wirusem, wypuszczonym dziesięć lat wcześniej. Osiągają kruchy pokój, ale okazuje się, że bezcelowo. Obie strony, ludzie przeciwko małpom stoczą wojnę o dominację na Ziemi.

W filmie obok Andy’ego Serkisa (Władca PierścieniHobbit) grają Judy Greer (OsadaCarrie), Kerri Russell(Dark SkiesMission: Impossible III), Terry Notary (AvatarDom w głębi lasu), Kodi Smit-McPhee (Droga,Pozwól mi wejść), Jason Clarke (GangsterWielki Gatsby), Gary Oldman (Leon zawodowiecMroczny rycerz) oraz Karin Konoval (2012Na ratunek Milly). Reżyserem filmu jest znany z Projekt: Monster i Pozwól mi wejść Matt Reeves, a scenariusz opracowali Rick Jaffa i Amanda Silver, którzy wspólnie tworzyli skrypty do poprzedniej części filmu, oraz Scott Z. Burns (Ultimatum Bourne’aContagion – Epidemia strachu) i Mark Bomback (Pamięć absolutnaWolverine).

podobne treści