designwtf

Mata do chodzenia po wodzie zrobi wrażenie na plażowiczach

Nie od razu wynika to ze zdjęcia, ale mata podtrzymująca kilka osób na wodzie jest nadmuchiwana. Została wzmocniona rurkami z PCW i komorami wypełniającymi się powietrzem rozmieszczonymi tak, by udźwignąć prawie pół tony. Oznacza to, że nawet sześcioro dorosłych może się na niej bawić w chodzenie po wodzie.

Matę-tratwę nadmuchuje się w pięć minut za pomocą dołączonej pompki. Siedzisko, a raczej rozbieg, waży 21 kilogramów, ma 8 metrów kwadratowych powierzchni i tylko 5 centymetrów grubości. Nie byłoby mile widziane na zatłoczonym basenie, przeznaczone jest więc głównie do użycia w małych jeziorach. Sprzedawcy zachęcają do wylegiwania się na macie, a nawet do… spacerów. Zapewniają też, że jest bardzo trwała, a powłoka pochłaniająca promieniowanie UV zmniejsza prawdopodobieństwo poparzenia skóry.

„Zabawka” ma całkiem poważną cenę tysiąca dolarów, więc po użyciu lepiej spuścić z niej powietrze i od razu spakować do torby. Chyba że korzystamy z niej w prywatnym akwenie, co nie byłoby dziwne, zważywszy na fakt, że stać nas na coś tak zbędnego do cieszenia się wodą i słońcem. [Hammacher Schlemmer]

podobne treści