designnewssztuka

Maszt zapewniający piorunujące wrażenia

Piorun to potężny żywioł. Nie tylko piękny, ale też wyzwalający ogromną ilość energii, która może podpalić statek, a nawet zabić. Trudno więc mieć zaufanie do tego urządzenia, którego celem jest ściągnięcie piorunów na człowieka.

Autorem pomysłu jest artysta Andrew Friend. Na wystawie w Royal College of Art Design w Londynie przedstawił maszynę, która ma pozwolić człowiekowi na przeżycie strachu związanego z uderzeniem pioruna. Uderzenie jednak ponoć nie jest śmiertelne, bo energia błyskawicy jest zamieniana na ciepło ogrzewające człowieka. Dzięki temu będzie on mógł przeżyć uderzenie pioruna i snuć o tym opowieści swoim znajomym, zamieniając strach w prostą historię.

Przynajmniej tak twierdzi sam artysta, choć ja sam wolałbym nie wypróbowywać, czy urządzenie działa dobrze. Już prędzej zaryzykowałbym skorzystanie z drugiego pomysłu Frienda – znikania w morzu. Zaprojektował on otwarty od góry kontener, w którym można pływać po wodzie, przeżywając jednocześnie całkowitą izolację od otoczenia. [Kat Hannaford-giz, Andrew Friend, Core77, The Scuttlefish]

The Lightning Strike Device

podobne treści