gadżetyWiadomości promowane

Masz zwykły laptop z Windows 8? Z tym gadżetem zyskasz ekran dotykowy

Nie wszyscy użytkownicy najnowszej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft mają ochotę (lub chcą) inwestować pieniądze w laptop z ekranem dotykowym, i tym samym korzystać z pełni możliwości Windows 8. Firma Targus przygotowała dla nich wymyślny gadżet, dzięki któremu będą oni mogli cieszyć się z dotykania wyświetlacza swojego komputera.

Na rozpoczętych wczoraj targach Consumer Electronic Show 2013 zaprezentowano urządzenie o wiele mówiącej nazwie Targus Touch Pen. Przemieni on każdego peceta z Windows 8 – bez znaczenia, czy jest nim komputer stacjonarny czy laptop –  w urządzenie z ekranem dotykowym. Miłośnicy muskania ekranu powinni teraz nadstawić uszu.

Touch Pen firmy Targus składa się z montowanego obok ekranu odbiornika oraz sporych rozmiarów mazaka. Czujnik, po wpięciu do portu USB, komunikuje się bezprzewodowo z trzymanym w ręku długopisem z miękką końcówką. Bardzo ciekawym i ułatwiającym życie użytkownikom rozwiązaniem jest brak konieczności instalowania sterowników. Urządzenie to wystarczy jednorazowo skalibrować, by następnie cieszyć się nowym, już dotykowym ekranem.

Al Giazzon, wiceprezes do spraw marketingu w firmie Targus, w rozmowie z serwisem Mashable powiedział, że niereagujący na dotyk komputer traci na wartości, gdy jest na nim zainstalowany Windows 8 – system stworzony przecież do bycia „dotykanym”. Podkreślił, że dzięki Touch Penowi użytkownik będzie w stanie wycisnąć więcej z Ósemki w prosty i tani sposób.

Faktycznie, o wiele mniej skomplikowanym i uderzającym po kieszeni zabiegiem wydaje się być dokupienie jednego akcesorium niż inwestowanie kilku tysięcy złotych w nowy komputer. Jest jednak pewien haczyk: Touch Pen współpracuje wyłącznie z monitorami o przekątnej do 17 cali. Oznacza to, że niewielu posiadaczy komputerów stacjonarnych (ja przynajmniej takich nie znam) będzie mogło z niego skorzystać. Użytkownicy kombajnów typu all-in-one w ogóle mogą zapomnieć o nowym gadżecie Targusa.

Nie wiem niestety, ile będzie kosztować dostępne pod koniec miesiąca na stronie producenta urządzenie. Pytanie do Was: ile byście byli dali Touch Pena (realnie)?

podobne treści