newsprogramy

Masz Windowsa 7? Możesz już skorzystać z pulpitu znanego z Ósemki

Wiemy już, że nowy Windows będzie prawdopodobnie posiadać dwa interfejsy – standardowy i „kafelkowy”. Jeśli podoba wam się ten drugi, to możecie zainstalować program Mosaic, który nieźle imituje wygląd pulpitu Windowsa 8.

Mosaic sam w sobie wygląda naprawdę dobrze – idealnie przypomina pulpit znany z zrzutów ekranowych Windowsa 8. Interfejs jest estetyczny, prosty i praktyczny, razi jedynie brak przyzwoitej ilości widżetów – na początek tylko pogoda, Facebook, Twitter, poczta i kalendarz. I tak nie jest źle. Na pulpicie możemy także umieścić skróty do poszczególnych aplikacji, a nawet stron internetowych. Program można uruchomić na pełnym ekranie lub z paskiem systemowym u dołu. Oczywiście jest opcja włączania Mosaic na starcie systemu.

Wadą jest tylko to, że program często zawiesza się lub pokazuje ekran błędu. Mimo wszystko „nakładka” jest ciekawą modyfikacją zwyczajnie nudnego pulpitu Okienek. Mosaic dla Windowsa 7 ściągnięcie stąd, do uruchomienia potrzebny będzie też Microsoft. NET Framework 4.0. [Lifehacker, Mosaic]

podobne treści

 • z.maklakiewicz

  Przetestowałem i bez problemów działa na xp.
  Jedyną niedogodnością jest brak zapamiętywania układu widżetów na ekranie, po zamknięciu aplikacji.

 • ssas

  a ja nie widze wigdetów w storze

 • alfik4ever

  Super to jest :) zaczynam używać na stałe

 • dummy

  bardzo fajne, burdel na desktopie a tam czysto :P

  naturalna kolej rzeczy dla posiadacza windows phona :P