aplikacjebiznes

Mastercard: identyfikacja za pomocą selfie trafia do Europy

Po początkowych testach w USA, Kanadzie i i Holandii, Mastercard rozszerza dostępność swojego mechanizmu biometrycznej weryfikacji, który w skrócie opisać można jako „płacenie selfie”, na kolejne rynki europejskie.

Oczywiście nie chodzi o to, że dla operatora płatności zdjęcia użytkowników nabrały jakiejś szczególnej wartości, po prostu wykorzystywane są one w tym przypadku do weryfikacji tożsamości przed potwierdzeniem wykonania transakcji. Po początkowej konfiguracji, która polega na wysłaniu na serwery Mastercard zdjęcia twarzy, które posłuży do późniejszej weryfikacji, aplikacja pozwala na zatwierdzanie transakcji poprzez wykonanie kolejnych zdjęć. Zabezpieczeniem przed wykorzystaniem naszego wizerunku przez nieuprawnione osoby jest prośba o mrugnięcie przed wykonaniem każdego nowego selfie.

Mastercard uważa, że system ten ma znacząco ułatwić wykonywanie transakcji, skrócić czas operacji płatniczych oraz zwiększyć ich bezpieczeństwo. Według firmy początkowe testy systemu okazały się bardzo owocne, dlatego firma rozszerza jego dostępność na kolejne europejskie kraje. Już niebawem pojawi się on więc w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji oraz na Węgrzech. Z początkiem przyszłego roku dostępny będzie już on całym świecie.

podobne treści