film

Marsjanin trafi do kin wcześniej

W tym tygodniu 20th Century Fox rozpoczęło wizualną kampanię reklamową mającego zadebiutować pod koniec listopada filmu. Studio uznało jednak, że 25 listopad to nieodpowiedni dzień, by MarsjaninMattem Damonem pojawił się w kinach i jego miejsce zajmie Victor Frankenstein, horror z Jamesem McAvoyDanielem Radcliffe’m Jessicą Brown Findlay. Nowa data premiery adaptacji powieści Andy’ego Weira to 2 października.

Frankenstein będzie w takim razie walczył o widzów z Dobrym dinozaurem DisneyaCreed spinoffem Rocky’ego Warner Bros. oraz Igrzyskami śmierci: Kosogłos. Część 2, który ma zadebiutować pięć dni wcześniej. Marsjanin na początku października będzie miał względny spokój, gdyż dopiero tydzień później do kin wejdą Piotruś. Wyprawa do Nibylandii oraz Steve Jobs z Michaelem Fassbenderem w tytułowej roli.

 

W najnowszym sci-fi reżysera GladiatoraHelikoptera w ogniuŁowcy androidów Obcego – 8. pasażera „Nostromo”, Matt Damon zagra botanika Marka Watney’a, który w skutek burzy piaskowej gubi swoją drużynę i musi samotnie przeżyć na Marsie. Instrumenty w jego skafandrze podają ekspedycji błędne informacje i załoga uznaje, że Watney zginął, więc wracają na Ziemię, pozostawiając botanika na pastwę losu i kończących się powoli zapasów.

Obok Matta Damona (Buntownik z wyborutrylogia Bourne’a), w Marsjaninie zagrają także Kristen Wiig (Sekretne życie Waltera MittyDruhny), Kate Mara (127 godzinTranscendencja), Jessica Chastain (InterstellarWróg numer jeden), Chiwetel Ejiofor (Zniewolony: 12 Years a SlaveLudzkie dzieci), Sean Bean(EquilibriumWładca pierścieni), Mackenzie Davis (Słowo na MTen niezręczny moment), Michael Pena (Bogowie ulicyFuria), Jeff Daniels (Głupi i głupszySpeed: Niebezpieczna prędkość) oraz Aksel Hennie (Łowcy główHerkules). Światowa premiera produkcji zaplanowana została na 2 października.

podobne treści