wtf

Mars jednak nie tylko dla wegetarian

Mięsożerni pasjonaci podboju kosmosu, radujcie się! Elon Musk dopuszcza możliwość jedzenia mięsa na Marsie.

Choć brzmi to mocno abstrakcyjnie, niedawno pojawiły się pogłoski o tym, że do udziału w planowanej przez Muska marsjańskiej misji, dopuszczeni zostaną jedynie wegetarianie. Zamieszanie wywołane zostało przez artykuł, w którym RT twierdziła, że założyciel PayPala i SpaceX zakłada wysłanie na Marsa samych wegetarian.

Musk, który planuje założyć na Marsie kolonię dla 80 tysięcy mieszkańców, zakłada, że pierwsi koloniści będą regularnie otrzymywali z Ziemi regularne dostawy zaopatrzenia, maszyn i materiałów budowlanych.

Choć spożywanie warzyw wyhodowanych na powierzchni Czerwonej Planety jest logicznym krokiem do tego by kolonia stała się samowystarczalna, Musk postanowił zdementować na Twitterze twierdzenia rosyjskiej stacji jakoby planował wysyłać na Marsa samych wegetarian. W końcu „nie jestem jedzącym włoską kapustę władcą Marsa (choć włoska kapusta potrafi mieć swoje momenty)”, pisze Musk na swoim profilu.

Musk ma nadzieję, że do 2025 roku uda się obniżyć ceny lotów na Marsa do tego stopnia, by przeciętna rodzina mogła wyemigrować do jego kolonii za pół miliona dolarów. Dobrze wiedzieć, że za takie pieniądze SpaceX pozwoli kolonistom jeść co tylko zechcą.

podobne treści